• Dolar 8,3672
    Euro 10,234
  • Altın 502.297
    Bist 1459.57
  • ° Mersin

İlginizi Çekebilir

Mersin sahilleri müsilaj tehlikesi altında

Akdeniz'de çocuklara yönelik ‘Sıfır Atık' temalı resim yarışması düzenlenecek

Okul servislerine sıkı denetim sürüyor

Mersin'de psikolojik sorunu olan şahıs karısı ve baldızını vurup intihar etti

Tarsus Belediyesi destek verdi, yerli pamuk hasadı yapıldı

Tezgahlar balıkla doldu taştı, fiyatlar yarı yarıya düştü

YUFKA EKMEĞİ YAPIYOR AYDA 10 BİN TL. KAZANIYOR

Mersin’in Erdemli ilçesinde, 2 çocuk annesi Gülsüm Yılmaz(48) evinin önünde odun ateşinde yaptığı yufka (köy ekmeği) ekmeklerini pazarda satarak ayda 10 Bin TL. gelir elde ediyor.

Mersin’in Erdemli ilçesinde, 2 çocuk annesi Gülsüm Yılmaz(48) evinin önünde odun ateşinde yaptığı yufka (köy ekmeği) ekmeklerini pazarda satarak ayda 10 Bin TL. gelir elde ediyor.

Erdemli’nin Karyağdı mahallesinde 10 yıl önce 1000 TL. Mikro kredi kullanarak aldığı yufka yapma malzemeleri ile evinin önünde yaptığı yufkaları pazarda satan Gülsüm Yılmaz siparişlere yetişemiyor.

MÜŞTERİMİN TAVSİYESİ İLE BAŞLADIM

Erdemli’de 20 yıldır pazarcılı yapan ve müşterisinin yufka ekmeği talebi ile yufka ekmeği satışına başlayan Gülsüm Yılmaz, “ ben Erdemli’de değişik Pazar yerlerinde köy ürünleri satıyorum. Bir gün bir müşterim bana yufka ekmeği sordu. Bende “burada yufka ekmeği satılmaz. Yörüklerin yaşadığı bir ilçedeyiz. Satılmaz ve elimde kalır” dedim.  Müşterim ise istersen bir denememi söyledi. İlk olarak evimin önünde az miktarda yufka yaptım ve pazara getirdim. Yaptığım yufkaları bir saat içerisinde sattım ve bu işi yapmaya karar verdim.

MİKRO KREDİ HAYATIMI DEĞİŞTİRDİ

Yufka ekmeği yapmak için Mikro Kredi’ye başvuran Gülsüm Yılmaz, “ Benim maddi durumum iyi değildi. Yufka yapmak içinde malzeme gerekiyordu. Bu sırada aklıma Mikro kredi geldi ve başvuru yaptım. Mikro Krediden aldığım 1000 TL. ile bu işe başladım ve komşularımın yardımı ile evimin önünde yufka yapıyoruz. Yapmış olduğum yufkaları pazarlarda satıyorum. Bir müşterimin bana önerdiği işi yaparak şuanda yufka satışından ayda 10 Bin TL. gelir elde ediyorum. Bütün bayanlara tavsiye ederim. Evde boş durmaktansa yapabilecekleri işi yapabilirler ve tahmin edemeyeceği gelirler elde edebilirler. Ben Bana her zaman destek olan ve yanımda olan Mikro Kredi ailesine ve çalışanlarına çok teşekkür ederim” dedi.

200 BİN KADINA İŞ İMKANI SAĞLADIK

Mikro Kredi Akdeniz Bölge Koordinatörü İsmail Çetintaş , “ Mikro Kredi 2003 yılında Pilot il olan Diyarbakır’da faaliyetine başladı. 64 il 92 şubeyle faaliyetimize devam ediyoruz. Şuana kadar Türkiye genelinde 200 Bin Kadınımıza kredi sağlayarak iş yapmalarını sağladık. İş sahibi yaptığımız kadınlarımızdan bir tanesi de Gülsüm Yılmaz hanımefendi olmuştu ve Gülsüm ablamızda bizden almış olduğu Mikro kredi ile Yufkacılık işine devam ediyor ve ayda 10 Bin Tl. gibi büyük bir gelir elde ediyor. Erdemlİ’de iş yapmak isteyen bütün bayanlarımızı Erdemli Hükümet Konağında bulunan Mikro Kredi şubemize bekliyoruz” dedi.