• Dolar 6,0802
    Euro 6,5639
  • Altın 313.542
    Bist 118880
  • Mersin

İlginizi Çekebilir

Köprüden atlayan bekçinin cansız bedeni bulundu

Estetik kursları kadınlara istihdam kapısı açıyor

Toroslar Belediyesi, ürettiği kent mobilyalarıyla ilçeyi güzelleştiriyor

Toroslar EDAŞ'tan Mersin'e 180 milyon liralık yatırım

Tarsus'ta trafik kazası: 2 yaralı

Yeşilboğaz: "Çocuklar hangi davranışın suç olduğunu bilmiyor"

ŞAMPİYON TOROS KUR’AN KURSUNDAN ÇIKTI

Erdemli Müftülüğü, Yaz Kur’an Kursları etkinlikleri kapsamında bir dizi yarışma düzenledi. 18 Kur’an kursu öğrencisinin katıldığı yarışmayı Toros mahallesi Yatılı Erkek Kuran kursu öğrencisi Ali Niyazi Tartar birinci olarak tamamlayarak büyük bir başarıya imza attı.

Erdemli Müftülüğü, Yaz Kur’an Kursları etkinlikleri kapsamında bir dizi yarışma düzenledi. 18 Kur’an kursu öğrencisinin katıldığı yarışmayı Toros mahallesi Yatılı Erkek Kuran kursu öğrencisi Ali Niyazi Tartar birinci olarak tamamlayarak büyük bir başarıya imza attı.

Toros mahallesinde kuran kursu bahçesinde düzenlenen ödül törenine Erdemli Müftü vekili Muhammet Devlet, mahalle muhtarı Mehmet Şevk, Toros Köyü merkez cami kuran kursu ve hayır işleri derneği başkanı İlyas Kaya, hocalar, öğrenciler ve veliler katıldı.

Törende konuşan ilçe müftü vekili Muhammet Devlet, “ Toros köyü yatılı erkek kuran kursu öğrencimiz Ali Niyazi Tartar ilçe genelinde yapılan yarışmamızda birinci gelmiştir. Bu büyük başarıda emeği olan başta ailesini, hocalarımızı, dernek başkanımız sayın İlyas Kaya’yı, muhtarımız ve Ali Niyazi Tartar öğrencimizi tebrik ediyorum. Kendisine bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum. Erdemli Müftülü tarafından düzenlenen , Öğrenci ve velilerin yoğun ilgisiyle karşılanan yarışmalarda hem öğrenciler performanslarını sergiledi hem de Erdemli halkı Yaz Kur’an Kurslarının çocukları ve gençleri din eğitimi ve Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma konusunda bilgilendirmenin yanısıra onlara kattığı özgüveni memnuniyetle izlediler. Yapılan ilk yarışma Kur’an-ı Kerimi doğru okuma ve ezber alanında idi. Dini temel bilgilerin sorulduğu yarışmanın birincisi ise Toros köyü kuran kursu öğrencimiz Ali Niyazi Tartar olmuştur. Kendisini yeniden tebrik ederim”dedi.

Toros mahallesi muhtarı Mehmet Şevk ise, öğrencimizi tebrik ediyorum. Köyümüzde 15 sene önce kurulan derneğimizin başkanı sayın İlyas Kaya abimize çok teşekkür ederim. Gününün büyük bölümünü öğrencilerimiz için harcıyor. Bu yıl şampiyonluk köyümüze geldi. Emeği geçenlere teşekkür eder, öğrencimizi tebrik ederim” dedi.

 Toros köyü merkez cami kuran kursu ve hayır işleri derneği İlyas Kaya ise “ 15 yıl önce derneğimizi kurduk ve 15 yıldır köyümüzde çocuklarımız kuran kursunda eğitim alıyor. Mahalle sakinlerimiz, muhtarımız , hocalarımız ve müftülüğümüz organizesinde çocuklarımız daha iyi eğitim alması için çalıştık. 2013 yılında açılan 4 katlı kuran kursumuzda 90 öğrencimiz bu yıl eğitim gördü. Yapılan çalışmalar sonunda Erdemli birincisi mahallemizden çıktı. Ben herkese teşekkür eder, bizleri her konuda destekleyen çok kıymetli Toros mahallesi halkına da minnet ve şükranlarımız sunarım” dedi.

 Mahalle sakinleri ise, 15 yıldır köyümüzde kuran kursumuz için canla başla çalışarak, bütün eksiklerini gideren, kendi işi gibi kuran kursumuzda emek veren değerli başkanımız İlyas Kaya amcamıza çok teşekkür ederiz. Onun bu azmi ve isteği her konuda zorlukların üstesinden gelmemizi sağlıyor. Kuran kursumuz İlyas amcamızın sayesinde bir sıkıntı çekmiyor. Emeğine ve gayretine çok teşekkür ederiz” dediler.

Konuşmaların ardından Erdemli birincisi Ali Niyazi Tartar’a hediyeleri takdim edildi.daha sonra toplu hatıra fotoğrafı çektirildi.