• Dolar 6,7688
    Euro 7,6343
  • Altın 366.799
    Bist 110022
  • 16° Mersin

İlginizi Çekebilir

Mersin'de 2 katlı evin salonunun tavanı çöktü

Tatilciler Mersin'e gelmeye başladı

Bozön'deki eski ilkokul Bilim ve Teknoloji Eğitim Parkı oluyor

Deniz kaplumbağaları Mersin sahillerine yumurta bırakmaya başladı

Büyükşehir Belediyesinin Tarsus'ta asfalt çalışmaları sürüyor

Tarsus'da 251 kök kenevir bitkisi ele geçirildi

BAYRAMLIK BAKLAVALAR HAZIRLANIYOR

Mersin’in Erdemli ilçesinde, baklavacılar Ramazan Bayramına tatlı siparişlerini yetiştirebilmek için çalışmalarını yoğunlaştırdılar.

Mersin’in Erdemli ilçesinde, baklavacılar Ramazan Bayramına tatlı siparişlerini yetiştirebilmek için çalışmalarını yoğunlaştırdılar.

Erdemli’de, baklavacılar Ramazan Bayramı hazırlıkları aralıksız olarak sürüyor. Bin bir emekle hazırlanan baklavaların siparişlerini hazırlamak ve yetiştirmek isteyen ustaların çalışma saatleri 12 saate çıkarken, işletmelerde takviye personel sayıları da arttı.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan Bayramında tatlı siparişlerinin yoğun olduğunu belirten işletme sahipleri, siparişlere yetişebilmek için şimdiden çalışmalara başladıklarını söylediler.

TATLI SİPARİŞLERİ ARTTI

Erdemli’de 35 yıllık Baklava ustası ve işletme sahibi Mustafa Aydoğdu,” Baklavacıların en yoğun dönem olan Ramazan Bayramında bizlerde siparişlerimizi almaya başladık. Şa anda Bayrama yetiştirilmesi gereken yüzlerce tepsi baklava için çalışıyoruz. Normalde günde 25 tepsi baklava satışımız olurken, Ramazan Bayramında bu sayı 500 tepsiye kadar çıkabiliyor. Bu bayramda yaklaşık 25 tatlı çeşidimizle müşterilerimize hazırlanıyoruz. Fiyatlarımızda herhangi bir artış yaşatmadan herkesin baklava tüketmesi için uygun fiyatlarda satış yapacağız. Hem şubelerimizden hem de telefonla evlere sipariş alabiliyoruz. Bu zor süreçte hep birlikte olup en az hasarla çıkmamız gerekiyor. Bizlerde halkımızın bayram havasında tatlı yemeleri için siparişlerini evlere kadar götürüyoruz” dedi.